Kwestia zdrowia

Kurz i brud

Powierzchnie niesprzątane stają się bardzo szybko siedliskiem kurzu i bakterii. Kurz osiada na półkach, kaloryferach, lampach i wszędzie tam, gdzie nikt i nic nie przeszkadza mu poleżeć. Nie pozostaje to bez wpływu na przebywające w otoczeniu osoby. W przypadku pracowników – alergików których przybywa w otaczającym nas świecie oznacza to stan, kiedy zaczynają kichać, kaszleć i źle się czuć. Tym samym spada ich efektywność pracy, gdyż nie mogą się skupić na zleconych im zadaniach, wolniej myślą i rozprasza ich reakcja alergiczna. Taki stan kończy się zazwyczaj kilkudniową absencją w pracy.

Bakterie

Pomieszczenia socjalne takie jak kuchnia, czy pokoje dla matek z dziećmi narażone są na powstawanie skupisk bakteryjnych. Porzucona resztka jedzenia opanowywana jest przez bakterie zajmujące się jej rozkładem, przez insekty, a nawet gryzonie. One są z kolei siedliskiem rożnego rodzaju chorób, na które się uodporniły, a które są niebezpieczne dla człowieka.

Pomieszczenia sanitarne ze względu na swoje przeznaczenie jeszcze bardziej narażone są na tworzenie się w nich skupisk niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Niezdezynfekowane pomieszczenie jest dla osób o obniżonej odporności na infekcje początkiem rożnego rodzaju chorób.

Jak widać z powyższych przykładów sprzątanie biura jest zarówno w interesie osób przebywających w pomieszczeniu, bez znaczenia, czy są to pracownicy, czy klienci, jak i w interesie osób administrujących pomieszczenie.

Call Now Button