Pranie wykładziny dywanowej

Wykładzinę traktuje się jako element wyposażenia biura jednak nie przywiązuje się wagi do dbałości o jej czystość. Zbiera się na niej kurz, błoto i piasek przynoszony na obuwiu z zewnątrz, tym samym wykładzina jest dobrym miejscem do rozwoju bakterii, a długo nie czyszczona staje się źródłem cierpienia dla osób uczulonych na kurz, gdyż osoby chodzące po wykładzinie wzbijają go w powietrze. Z tego powodu przynajmniej dwa razy w roku należy przeprowadzić pranie wykładzin w biurze i miejscu pracy.

Metody prania wykładzin:

  • pranie suchą pianą - pranie na mokro z użyciem maszyny piorącej. Metoda bardzo skuteczna pozwalająca na usunięcie nie tylko zabrudzeń powierzchniowych ale i głęboko osadzonego brudu i kurzu oraz plam i trudnych do usunięcia zabrudzeń wynikłych w trakcie użytkowania wykładziny. Ze względu na uciążliwości związane z praniem wykładzin, a w szczególności z ich wysychaniem prace takie wykonujemy poza godzinami pracy biura.
  • usuwanie plam z zastosowaniem środka chemicznego, - dzięki aktywnym składnikom usuwa zabrudzenia z tłuszczu, kawy, soków i innych płynów powodujących zabrudzenie
  • czyszczenie aktywnymi wiórkami - metoda wymaga użycia maszyny czyszczącej i specjalnych wiórków, aktywnych chemicznie, które absorbują brud i kurz. Wiórki te po kilku minutach należy po prostu odkurzyć. Metoda pozwala na szybkie i sprawne wyczyszczenie wykładziny, dzięki czemu, czas sprzątania biura nie wydłuży przerwy w jego funkcjonowaniu.

 

Doświadczenie naszej firmy sprzątającej z pewnością wpłynie korzystnie na czystość Państwa obiektu, a przez to, na Państwa wizerunek!

Pranie wykładziny w sali konferencyjnej
  
Czyszczenie wykładziny
  
Pranie wykładziny dywanowej
  
Czyszczenie wykładziny dywanowej